Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Andrzej Gregosiewicz   HOMEOPATIA?......... POLSKI PREMIER NIE JEST IDIOTĄ
1

HOMEOPATIA?......... POLSKI PREMIER NIE JEST IDIOTĄ

Dlatego jest szansa, że zdymisjonuje Małgorzatę Krasnodębską–Tomkiel, Prezeskę „Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów” (lub raczej: Urzędu Ochrony Jednego Dystrybutora Fałszywego Leku).

Dlaczego mam nadzieję na dymisję? Bo zobaczyłem światełko (jeszcze nie kaganek) w tunelu głupoty władz publicznych. Światełko poniżej.BYŁO TAK ....

W kwietniu 2011 roku zawiadomiłem Panią M. Krasnodębską –Tomkiel o permanentnym wprowadzaniu w błąd setek tysięcy konsumentów nabywających w aptekach homeopatyczne granulki cukrowe o nazwie oscillococcinum. Chodziło mi o to, że do opakowania tych słodkich kuleczek dołączona jest ulotka z informacją, jakoby zawierały one leczniczą substancję czynną, co jest oczywistym kłamstwem. Krótko mówiąc: oscillococcinum to atrapa leku.

Po 14 miesiącach otrzymałem odpowiedź, że moja skarga została odrzucona. UOKiK uznał, że handel fałszywym lekiem jest zgodny z prawem. Amen.

Wydawałoby się, że to koniec mojej anty-homeopatycznej „krucjaty", gdyż  prezes urzędu, o którym mowa podlega tylko Prezesowi Rady Ministrów.

JESTEM PRACODAWCĄ

W czas przypomniałem sobie,  że pracodawcą najwyższych władz wykonawczych jest Naród (także ja), który wynajmuje Radę Ministrów do administrowania państwem.

Uznałem, więc za stosowne zawiadomienie moich pracowników o fakcie, że  Prezeska urzędu, który, zgodnie z ustawą ma chronić konsumentów, nie stanęła w obronie kilkuset tysięcy oszukiwanych obywateli. Co więcej, chorych obywateli (sic!).

Przeciwnie, uznała, że dystrybutor francuskiego, fałszywego leku, zdecydowanie bardziej zasługuje na ochronę niż polscy konsumenci.

To zakrawało już na skandal. Zacząłem, więc działać.

Najpierw jednak kilka słów wyjaśnienia.

PO PIERWSZE, NIE MAMY ARMAT

Fakt, że oscillococcinum jest atrapą środka leczniczego potwierdził sam producent (Boiron) ustami swojej rzeczniczki prasowej. Zapytano ją, czy produkt ten jest bezpieczny?

Rzeczniczka:"Of course it is safe. There's nothing in it

WYSTARCZY, POWIEDZIAŁBY NAPOLEON

Ja nie jestem Napoleonem i dlatego przestudiowałem dodatkowo technologię produkcji oscillococcinum. Wynika z niej jasno,  że nie zawiera ono żadnej substancji czynnej.

NIEDALEKO OD NOBLA

Wprawdzie Ministerstwo Zdrowia (list W. Giermaziaka) oświadczyło z pełną powagą, że istnieją dwa rodzaje substancji (zwykła i homeopatyczna), ale nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że takie brednie można opowiadać wyłącznie przedszkolakom. „Odkrycie” istnienia we Wszechświecie dwu rodzajów materii (różniących się stopniem rozcieńczenia w wodzie) kompletnie ośmieszyło ówczesne kierownictwo resortu w osobie Pani Ewy Kopacz, byłej kierowniczki Ośrodka Zdrowia w Szydłowcu, zwolenniczki leczenia poważnych, przewlekłych chorób „substancją homeopatyczną”, czyli nie zwykłą (nie mylić z niezwykłą), lecz tak wysoko rozcieńczoną, że występuje ona (substancja) w postaci rozpuszczalnika (wody).

Czy dziwicie się Państwo, że moi studenci wyją ze śmiechu, gdy opowiadam im o wiedzy medycznej Pani Ewy Kopacz?

DALEKO OD SZOSY

Ja się nie dziwię. Więcej, ja Ją usprawiedliwiam. Kiedy i gdzie, bowiem Ministra Zdrowia miała zdobyć tę wiedzę?  

1/ W Szydłowcu - siedzibie miejsko-wiejskiej gminy Szydłowiec, w ramach realizacji projektu Moje boisko –Orlik (2008)?

2/ W czasie nauki do pierwszego stopnia (i ostatniego w Jej przypadku) specjalizacji z pediatrii?

3/ W czasie działalności politycznej?

4/ Podczas dyżurów poselskich?

5/ Na posiedzeniach Rady Ministrów?

PRZEPRASZAM

Wszystkich uczonych zajmujących się kosmologią fizyczną, przepraszam za  promowanie przez Ministerstwo Zdrowia magicznego zjawiska powstawania (przez potrząsanie shakerem) substancji homeopatycznej  i serdecznie wszystkich proszę, by nie naigrywali się z naukowego środowiska medycznego.

To było, bowiem odkrycie polityczne, a nie medyczne!

JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO

Jedynym wyjściem z sytuacji byłoby publiczne przeproszenie przez Marszałkinię Sejmu i byłą Ministrę Zdrowia (niepowtarzalna kumulacja stanowisk) wszystkich oszukanych konsumentów za absurdy homeopatii. Oczywiście, nie doczekamy się tego.

POSTAWIĆ HOMEOBÓJCÓW PRZED MIĘDZYNARODOWYM TRYBUNAŁEM SPRAWIEDLIWOŚCI W HADZE

Nie doczekamy się również przeprosin Światowej Organizacji Zdrowia, która zafundowała chorym na malarię mieszkańcom Afryki, wielomilionowy, homeopatyczny cmentarz. Owszem, ta skorumpowana do trzewi organizacja, gdy została postawiona pod ścianą, wydała oświadczenie, że malarii nie należy leczyć środkami homeopatycznymi. Nie wspomniała jednak, że przez kilkadziesiąt lat je zalecała i że to ona jest winna afrykańskiego homeobójstwa. Jestem pewien, że prędzej, czy później doczekamy się sytuacji, że publiczne zaprzeczanie oficjalnej wersji homeobójstwa zagrożone będzie surową karą.

REAKCJE LOGICZNE, ZACHOWANIA OCZYWISTE, PRAWO SPRAWIEDLIWE

W pół roku po mojej skardze (znanej w Polsce i za granicą dzięki Klubowi Sceptyków), w Sądzie Najwyższym Kalifornii złożono (w imieniu 38 milionów mieszkańców stanu) zbiorowy pozew przeciwko firmie Boiron. Pozew ten w zasadniczych punktach pokrywa się z moją skargą do UOKiK.

Amerykańscy prawnicy zaapelowali do mieszkańców stanu Kalifornia, którzy w ciągu ostatnich czterech lat nabyli oscillococcinum, by przysyłali do ich kancelarii wypełnione formularze (wzór w Internecie) informujące o zakupie fałszywego leku. W pozwie zbiorowym żądają dla wszystkich oszukanych konsumentów finansowego odszkodowania w wysokości jednego tysiąca dolarów.

Informacje te oraz dowody na to, że homeopatia to pseudonaukowa groteska przekazałem Premierowi  (całość mojej korespondencji z UOKiK i Ministerstwem Zdrowia Czytelnicy mogą łatwo odnaleźć w Internecie)

ZASKAKUJĄCA SPRAWNOŚĆ DZIAŁANIA KANCELARII PREMIERA

Po trzech tygodniach otrzymałem odpowiedź na mój list. Nie jestem wielbicielem rządu DonaldaTuska, ale sprawność działania Jego kancelarii jest godna pochwały. Autorem odpowiedzi był dyrektor Departamentu Kontroli i Nadzoru, który napisał:

 "Sygnały przekazane przez Pana Profesora zostaną wzięte pod uwagę w trakcie realizacji zadań związanych z nadzorem Prezesa Rady Ministrów nad Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów".

Chciałbym podkreślić, że Prezeska UOKiK nie wzięła pod uwagę mojej skargi, zaś Prezes Rady Ministrów odwrotnie: obiecał, że moja skarga zostanie wzięta pod uwagę (poprzez Departament Kontroli i Nadzoru).

Dziękuję Panie Premierze.

Dziękuję za to, że nie miał Pan wątpliwości, że kłamstwo naukowe jest kłamstwem zwykłym i że zbiorowy interes kilkuset tysięcy polskich konsumentów jest ważniejszy od biznesu jednego dystrybutora fałszywego, francuskiego leku.

SZANOWNY PANIE PREMIERZE

Proszę zapytać ministra B. Arłukowicza o „lek” oscillococcinum sprzedawany masowo w polskich aptekach. Proszę zapytać Go o skład leku, rodzaj zawartych w nim substancji czynnych,  ich ilość, a wreszcie o mechanizm ich działania. Proszę zapytać Go, czy piszę prawdę? Jestem pewien, że tylko odpowiedź na ostatnie pytanie nie sprawi mu trudności.

KILKA INFORMACJI, O KTÓRYCH PREMIER MUSI WIEDZIEĆ

Cała światowa nauka wyrzuciła homeopatię na śmietnik historii medycyny. Ze śmietnika podniosła ją brukselska mafia homeopatyczna i zmusiła parlamenty krajów UE do zapisania tej groteskowej metody leczenia w ustawach.

Było to posunięcie bandyckie, gdyż zmuszanie krajów członkowskich UE do sprzedawania cukru buraczanego (jako leku!) po cenie 5 tysięcy razy większej od giełdowej można porównać do sprzedawania cegieł w nieoświetlonych gruzowiskach powojennej Warszawy. 

I jeszcze jedno: na bandytów mamy policję. A co mamy na złodziei suwerenności medycznej? Ja twierdzę, że mamy Premiera (sic!). A jeśli nie?

PANIE PREMIERZE

Nie zgadzam się, bym ja, profesor medycyny, podlegał władzy państwowych kłamców naukowych. Nawet, jeżeli kłamią zgodnie z prawem. Ja przysięgałem, że będę leczył pacjentów zgodnie z wiedzą medyczną, a nie zgodnie z prawem (sic!).

Panie Premierze. Wybrańcy narodu, którzy przegłosowali nowelizację ustawy Prawo Farmaceutyczne i zalegalizowali homeopatię to analfabeci naukowi. Wprawdzie niektórzy z nich w trakcie poprzedniej kadencji Sejmu zrobili maturę, ale, czy to wystarczające przesłanki do decydowania o tym, jak będą leczeni Polacy?

Dlatego będę pilnie śledził działania Pana Kancelarii. Uważam, bowiem, że dymisja Pani Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel jest nie do uniknięcia, jeżeli jest się rzeczywiście zdecydowanym na dokładną ocenę pracy UOKiK. A od tego trzeba zacząć.

Wg mnie, bowiem obecna Prezeska  niezwykle skutecznie (acz, z nieznanych (?) przyczyn) blokuje przeprowadzenie kontroli działalności producentów i dystrybutorów cukru buraczanego, który jest jedynym składnikiem „leku" oscillococcinum i większości „leków” homeopatycznych.  Decydującym dowodem są dwie kuriozalne decyzje:

1/ Uznanie Naczelnej Rady Lekarskiej za Związek Przedsiębiorców i ukaranie go grzywną za nieuczciwą konkurencję, która polegała na przestrzeganiu lekarzy przed stosowaniem znachorskich metod leczenia.

2/ Odrzucenie skargi w sprawie naruszenia zbiorowego interesu konsumentów opisanego w niniejszym tekście.

PANIE PREMIERZE

Homeopatia nie ma nic wspólnego z Medycyną Opartą na Dowodach.  To medycyna oparta na cukrze buraczanym, metafizycznym absurdzie, politycznej korupcji i europejskim oszustwie biznesowym.  

 

Prof. zw. dr hab. med.  A. Gregosiewicz, czerwiec 2012

 

Ten wpis czytano 2689 razy.
Oby się wreszcie ruszyło...O ukaraniu tych skorumpowanych nieuków trudno na razie pomarzyć. Dziękuję Panie Profesorze, Pan postępuje zgodnie ze swoją przysięgą, jest Pan uparty i nieustraszony, dzieli się Pan z nami swoją prawdziwą wiedzą w sposób jasny i dowcipny, odsłania Pan bezlitośnie bandyckie działania osób kierujących się wyłącznie swoją pazernością. Może nadejdzie taki dzień, kiedy każde tego typu oszustwo będzie odpowiednio karane...Ewa Dawid
Ewa - Wtorek, 31 Lipiec 2012 11:53
Odsłon: 93285
Andrzej Gregosiewicz
Profesor zwyczajny, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2001 roku prowadzi walkę z oszustwami leczniczymi typu homeopatii, bioenergoterapii, radiestezji i innymi rodzajami tzw. "medycyny alternatywnej".
<< Maj 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »