Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Andrzej Gregosiewicz   HOMEOPATII ZNIESŁAWIANIE
1

HOMEOPATII ZNIESŁAWIANIE

Rok 2011 w portalu Racjonalista.pl. Komentuje redaktor naczelny.

Trzecie miejsce tekstu o homeopatii (prawie 16 tys. odsłon) dowodzi faktu, że zainteresowanie tym tematem nie maleje. Reakcja zainteresowanych banalna: nie mamy argumentów naukowych? To nic, mamy sądy.

Kilka słów komentarza. Homeopatia jest oszustwem - to fakt naukowy. Miliony oszukanych ludzi - to fakt społeczny. Próby zainteresowania tym oszustwem ogólnopolskich mediów - to bicie głową w mur powszechnej ignorancji (vide „Czarno na białym” - TVN) .

Ustawa legalizująca homeopatię to zwycięstwo postmodernistycznego relatywizmu nad prawdą naukową. To zgoda wybrańców narodu na leczenie chorych szarlatańskimi metodami.

Ministerstwo Zdrowia, od lat ignorujące głosy sprzeciwu największych polskich uczonych wobec szamańskich praktyk leczniczych, jest przykładem holistycznego zakłamania spod znaku New Age. Rozporządzenie marszałkini sejmu E. Kopacz zawierające „rządową akceptację” leczenia „poważnych chorób” rozcieńczoną wodą to bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia obywateli demokratycznego (?) kraju.

Co się z nami stało? Posłowie i senatorowie przyklepują w głosowaniu szarlatanerię. Nikt (oprócz senatora R. Ślusarza) nie protestuje. Czy uczestnictwo w paneuropejskiej , pseudonaukowej hucpie medycznej odebrało wszystkim rozum?

Chyba tak, bo nikogo nie dziwi, że prawo (?) permanentnie pozywa rozsądnie myślących ludzi do sądu. Kilka lat temu się nie udało (Izba Gospodarcza Farmacja Polska vs Andrzej Gregosiewicz). To może teraz ….. Ja jednak, po moich doświadczeniach z wymiarem sprawiedliwości, wierzę w racjonalność myślenia ludzi niezawisłych od wszelkich wpływów. Nawet od wpływu brukselskiej mafii spod znaku buraka. Cukrowego.

Kto nie wierzy w meridiany lub energetyczne pola

Komu powiewają prany oraz ”chi” we łbie matoła

Kto olewa masaż shiatsu i żył wodnych siłę prądów

Niech uważa, bowiem wkrótce, „prawo” pozwie go do sądu

Za obrazę sekt kretyńskich, zniesławianie wszelkich bredni

Holistycznych granulacji oraz głupot przepowiedni

Będzie w sądzie wielka heca, ale rozum się obroni

Niech się „prawo” nie podnieca, sąd od razu je pogoni

Artykuł pt. "Homeopatia - moje prywatne zwycięstwo" opublikowałem na portalu ekologia.pl w dniu 3.11.2011 roku

Andrzej Gregosiewicz, styczeń, 2012

Ten wpis czytano 3938 razy.
Mamy to, co w USA załatwia się dzięki demokracji. Tam poprzez referenda w kilku okręgach w kilku stanach wykreślono z programów szkół niższych teorię ewolucji. U nas jednym podpisem, wydawałoby się wykształconej, pani minister usankcjonowano homeoterapię. Tam w referendum uczestniczyli różni obywatele, zapewne większość mało wykształcona. U nas z nominalnym wyższym wykształceniem pani minister (lekarz z zawodu) dała zielone światło szarlatanerii. Celowo napisałem "nominalne wyższe wykształcenie", bo tym czynem dowiodła niskiego poziomu swojego intelektu ;-).
Waldemar
Waldemar - Wtorek, 24 Styczeń 2012 11:08
Odsłon: 78698
Andrzej Gregosiewicz
Profesor zwyczajny, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2001 roku prowadzi walkę z oszustwami leczniczymi typu homeopatii, bioenergoterapii, radiestezji i innymi rodzajami tzw. "medycyny alternatywnej".
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »